Поврзете се со нас

НБА

Најатрактивните десет потези од четвртфиналните пресметки во НБА Купот (ВИДЕО)

Објавено

на

Во НБА се игра завршницата на новото натпреварување „In-Season Tournament“  или поточно Купот во кој ги имаме првите две полуфиналисти, тоа се екипите на Индијана Пејсерс и Њу Орлеанс Пеликанс.

Тие ги совладаа Бостон Селтикс и Сакраменто Кингс и со тоа обезбедија билети за главниот настан што ќе се одржи во Лас Вегас.

Од овие две пресметки ги имаме најубавите десет потези во кои ќе можете да уживате во наредните три минути.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни