Поврзете се со нас

Германија

На славјето на Леверкузен се „пецна“ Арсенал: Џака дојде овде…(ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/bayer04fussball

Баер Леверкузен покажа сила и моќ на дуелот со Вердер Бремен, победа од 5-0 со која официјално беше обезбедена титулата во првата германска лига.

Ова за „фармацевтите“ беше прв пехар во Бундеслигата, пехар кој долго време се чекаше, успех кој донесе огромна радост, среќа кај навивачите, но и кај сите играчи на Леверкузен.

Еден од нив го искористи овој резултат да го „пецне“ Арсенал притоа користејќи го Гранит Џака. Џака дојде од премиерлигашот пред почетокот на оваа сезона, поточно по сезона во која „топчиите“ иако долго време беа први на крајот се „лизнаа“ и пехарот остана во витрините на Манчестер Сити.

-Победиме, успевме. Дојде од Арсенал, овде освои титула, -порача Џереми Фримпонг.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни