Поврзете се со нас

Македонија

МЗТ се раздели со репрезентативецот Магдевски

Објавено

на

Македонскиот репреентативец, Андреј Магдевски нема повеќе да го носи дресот на македонскиот шампион МЗТ Скопје.

Тој имаше договор до 2024 година, но побара од клубот да си замине, промени средината по што тимот од нашата престолнина реши да му излезе во пресрет и да му ја исполни желбата.

Плејмејкерот во актуелнава сезона имаше учинок од 4,9 поени, 2,7 скока и 5,4 асистенции во АБА лигата, додека во домашниот шампионат  реализираше по 6,5 поени, 4,8 скока и 3,7 асистенции.

Од таборот на МЗТ му посакаа среќа на Магдевски во изборот на новиот тим и воедно му порачаа дека вратите за него секогаш ќе бидат отворени во Аеродром.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни