Поврзете се со нас

Македонија

МЗТ ја доби драмата против Работнички во „Јане Сандански“

Објавено

на

Актуелниот македонски шампион, МЗТ Скопје ја доби дерби пресметката против Работнички со 91:87 во фантастичен натпревар во кој главен збор имаа двете навивачки групи „Фемили Аеродром“ и „Сити Парк Бојс“.

Аеродромци го издржаа налетот на засилениот Работнички и на крајот славеа доста важна победа пред своите фанови.

Војдан Стојановски беше предводник на „штрковите“ со 26 поени, а одлични беа и Бер и Абу кои реализираа со по 13 поени.

Нотиџ беше најефикасен кај Работнички и неговите 31 поен не помогнаа многу на центарци да стигнат до позитивен скор.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни