Поврзете се со нас

Репрезентација

Младинците со нова лекција за колеџ-селекција на САД

Објавено

на

Македонската кошаркарска репрезентација до 20 години оствари уште еден убедлив триумф над комбинирана колеџ-селекција од САД на средбата која се одигра во  СРЦ „Кале“ во Скопје.

Нашите надежи пред неколку дена славеа со 97:62, додека пак денеска со 106:58. Избраниците на Боро Смилковски доминираа, првиот дел го завршија со 46:19, предност која продолжи да расте по паузата.

Седум македонски играчи беа двоцифрени, лидер беше Бошалески со 20 поени и 9 скока.

Ова за нашиот состав беше шеста проверка во овој подготвителен период, забележивме четири победи и двапати загубивме од Црна Гора.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни