Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Митревски повторно имаше страшна интервенција, Порто падна и во Букурешт (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Никола Митревски одново имаше квалитетна партија во дресот на Порто, но и ова негово издание не беше доволно за неговиот тим за поволен резултат на гостувањето во Букурешт кај Динамо.

Романскиот претставник беше подобар со 33-27 во средба во која домаќиниот првиот дел го реализираше со 13-12, а вториот со 19-15.

Ова за Порто беше четврти пораз во ЛШ, но без разлика на тоа Митревски беше светла точка со 10 одбрани од кои една интервенција беше фантастична и доби внимание од ЕХФ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни