Поврзете се со нас

Европски првенства

Милер во негов стил му испрати писмо на Кејн пред ЕП (ВИДЕО)

Објавено

на

Томас Милер и Хари Кејн се соиграчи во Баерн Минхен, тим во кој за една година изградија одличен однос.

Токму ова беше искористено од германската федерација преку Милер на интересен начин да им посака добредојде на Кејн и компанија (Англија) во нивната база ЕП, Турингија.

Германците тука имаа тренинг камп, ги видоа условите, па Томас во свој стил испрати едно писмо кое допрва ќе го добие капитенот на „гордиот албион“.

-Еј Англија. Како оди Хари Кејн? Штотуку ги завршивме нашите 5 дена во вашиот иден тимски базен камп овде во Турингија. Одлични услови, многу пријателски расположени луѓе, а понекогаш дури и врне. Звучи совршено, нели? Имајте убаво време овде во Германија! Се гледаме на ЕП, -порача Милер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DFB-Team (@dfb_team)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни