Поврзете се со нас

Свет

Металург е минато: Уште еден Македонец ќе игра во Тримо Требње

Објавено

на

Македонскиот ракометен интернационалец, Тоше Ончев официјално доби македонско друштво во редовите на Тримо Требње и тоа е Милан Лазаревски.

Имане досегашниот член на Металург го прифати предизвикот и за прв пат во кариерата ќе игра надвор од нашата земја. Кружниот напаѓач кој има 24 години доаѓа во словенечкиот прволигаш како замена за повредениот Лан Грбиќ.

-Исклучително сум задоволен што доаѓам во толку голем клуб како што е Тримо Требње. Овде се развива сериозен и амбициозен проект. Добро бев примен од соиграчите и стручниот штаб, така што се чувствувам одлично. Благодарам сум за можноста и фокусиран сум на поставените цели, -истакна Лазаревски кој потпиша договор до крајот на сезоната.

Требње кој е предводен од Урош Зорман се наоѓа на второто место во првата лига на Словенија зад Целје.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни