Поврзете се со нас

Боречки спортови

Мејведер го нападна Џејк Пол и предизвика хаос во Мајами (Видео)

Објавено

на

Флојд Мејведер закажа егзибициски меч со јутјуб ѕвездата Логан Пол кој веќе има остварено три победи во рингот во полу-професионална категорија, но големиот шампион дозволи да биде испровоциран на официјалната прес-конференција во Мајами, на која настана вистински хаос.

Мејведер не беше испровоциран од ривалот со кого ќе боксува во рингот, туку од неговиот брат Џејк Пол кој исто така има неколку егзибициски борби во својата кариера.

Двајцата браќа станаа многу популарни како јутјуб ѕвезди и инволвираноста во боксот му донесе на Логан пресметка со еден од најголемите боксери во последните 10 години, но пред борбата која е закажана за еден месец, во фокусот се најде пресметката која ја испровоцира неговиот брат.

Џејк му го одзема капчето на Мејведер и со тоа го навлече гневот на Флојд, па откако беше нападнат од боксерот и неговото обезбедување, на социјалните мрежи се „пофали“ со модрица на окото.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни