Поврзете се со нас

Свет

Манасков и колегите одработија тренинг во „Веспрем Арена“ (ФОТО)

Објавено

на

Дејан Манасков и дел од неговите колеги од Веспрем за прв пат по долго време одработија тренинг во нивната арена.

Предводени од тренерот Давид Дејвид Камара нашиот Деки заедно со уште неколку играчи почувствуваа одново како е да се биде на паркетот, а воедно клубот имаше и мала церемонија на која официјално се збогуваше со ракометарите за кои ова беше последна кампања во унгарскиот гигант-тоа се Мирсад Терзиќ, Драган Гајиќ, Борут Мачковшек и Павел Пачковски.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни