Поврзете се со нас

НБА

Магионичарот Лука во нова акција: Дончиќ со две мајстории ги воодушеви кошаркарските фанови (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/NBAFRANCE

Лука Дончиќ имаше брилијантна партија во соочувањето со Хјустон Рокетс, издание со 47 поени, 12 скокови и 7 асистенции со кое му овозможи на неговиот Далас Маверикс да издвојува победа од 125:107 против тимот кој во изминатиов период е во најдобра форма во НБА лигата.

Словенецот едноставно беше незадржлив, незапирлив со тоа што два негови мајстории се издвоија, првата од загревањето, втората од самиот меч, два коша со кои ги воодушеви сите фанови ширум светот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни