Поврзете се со нас

Европски купови

Магијата на Шилегов трет најдобар гол на колото во Лигата на Европа (ВИДЕО)

Објавено

на

Фото: РК Металург

Екипата на Металург се претстави во одлично светло во пресметката против Адемар Леон каде се избори за реми со кое го заврши настапот во второто по ранг клупски натпреварување Лигата на Европа.

Токму од оваа средба во Скопје една мајсторија се најде во изборот на ЕХФ на најдобрите голови и тоа е онаа на крилото Мице Шилегов. Членот на Металург со магија ја затресе мрежата на шпанскиот претставник и со тоа дојде до позицијата број три на најновата лига на топ погодоци.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни