Поврзете се со нас

Англија

Ливерпул со голови од далечина го растури Линколн, Фоден донесе победа за Сити (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Фудбалерите на Ливерпул и Манчестер Сити се изборија за победи и пласман во осминафиналето на англискиот Лига Куп.

Избраниците на Јирген Клоп славеа на гостувањето кај Линколн со 7-2 со тоа што најголемиот дел од погодоците на „црвените“ дојдоа надвор од шестаесетникот. Гол-серијата ја отвори Шаќири со извонреден погодок од слободен удар по што потоа се редеа Минамино, Џонс (2), повторно Минамино, Грујиќ и Ориги.

Кај домаќините во листата на стрелци се запишаа Едун и Монцма.

Манчестер Сити пак со минимални 2-1 беше подобар од второлигашот Борнмут. Фоден беше човек на одлука и тоа со својот погодок во 75 минута, претходно за „граѓаните“ погоди Делап, на спротивната страна пак Сариџ.

Во третата средба Астон Вила беше доминатна против Бристол Сити со 3-0.Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни