Поврзете се со нас

БИБЛ лига

Куманово вторпат немоќен против Академик

Објавено

на

Кошаркарите на Куманово претрпеа нов пораз во БИБЛ лигата, втор од бугарски Академик со што драстично си ги намали шансите за учество на завршниот турнир во ова натпреварување.

Домашниот тим славеше со 96-68, резултат кој јасно покажува што се случуваше на теренот на овој натпревар. Академик беше супериорен, првиот дел го доби со 46-28, додека во вторите 20 минути дополнително ја зголеми разликата.

Ѓекиќ со 12 и Андрејевиќ со 10 поени беа први стрелци кај кумановци, а пак Минков со 16 го предводеше победничкиот состав.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни