Поврзете се со нас

Свет

Комедија во Босна: Куче влета на теренот и издрибла двајца играчи (Видео)

Објавено

на

Фото: sportsport.ba

Натпреварот од најсилното фудбалско првенство во Босна меѓу Слобода и Посусје се претвори во вирален хит на социјалните мрежи на Балканот, но стигна и до официјалниот профил на угледниот „Еуроспорт“.

Причина за тоа е бизарната сцена која се случија на самиот старт на натпреварот, кој бил во едноминутен прекин поради натрапникот на теренот.

Мало кученце го украло шоуто на теренот и успеало да издрибла двајца фудбалери на гостинскиот тим, а објавеното видео сега е вистински хит на социјалните мрежи и ги изнасмеа фановите.

На крајот, проблемот го решиле издрибланиот фудбалер на Посусје и еден од луѓето задолжени за безбедност на стадионот, но оваа сцена од Босна и Херцеговина отиде и подалеку од регионот, бидејќи се најде како ударно видео на „Еуроспорт“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни