Поврзете се со нас

Германија

Комедија на денот: Халанд постигна гол и го впери прстот кон трибината, навивачка на Волфзбург стана вирален хит (Видео)

Објавено

на

Foto:Borussia Dortmund/Twitter

Ерлинг Халанд се врати со гол на терените по пауза од 40 дена, а со својата карате-минијатура го постави конечниот резултат на дербито меѓу Волфзбург и Борусија Дортмунд.

Гостите од „Сигнал Идуна парк“ победија со 1:3 и се искачија за момент на врвот на табелата во Бундеслигата, но покрај тоа што Ерлинг стана топ тема со постигнатиот гол по само осум минути игра на теренот, се најде во фокусот и поради една реакција на домашна навивачка.

Халанд одлучи да го впери прстот кон трибината по постигнатиот гол, а навивачката на Волфзбург стана вирален хит со нејзината реакција од трибината.

Симпатизерката на домашниот тим имаше подготвено одговор за големата фудбалска ѕвезда на Борусија, која во секој случај го привлече вниманието со својот предвремен кам-бек на теренот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни