Поврзете се со нас

Европски купови

Кизиќ доби место во најтрактивните одбрани на колото во Европската лига (ВИДЕО)

Објавено

на

Еурофарм Пелистер не успеа да дојде до посакуваниот резултат на пресметката со Агуаш Санташ, но и од овој меч може да се извлечат позитивни работи како што е изданието на голманот Марко Кизиќ.

Македонскиот репрезентативец имаше 30.77 проценти на одбраните удари, а една негова одбрана доби признание од ЕХФ и се најде во најдобрите иинтервенции на осмото коло во Европската лига.

Добиената битка со Да Силва Оливеира му го донесе петтото место на членот на Пелистер. Број еден е Виктор Киреев од Фуксе Берлин со двојната одбрана на натпреварот против Бисадоа Ирун.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни