Поврзете се со нас

Италија

Киеза имаше успешна операција на коленото, Јувентус објави колку време ќе паузира

Објавено

на

Напаѓачот на Јувентус, Федерико Киеза имаше успешна операција на коленото во Инсбрук (Австралија) и сега пред него престои долг процес за закрепнување.

Киеза се повреди на 9 јануари на дербито против Рома, а со оглед на тоа што се работеше за лигаментите на левото колено беше потребен оперативен зафат кој успешно го заврши професорот Кристијан Финк во присуство на докторот на старата дама Стефанини.

Од таборот на „старата дама“ воедно објавија дека Федерико ќе се врати на терените за околу седум месеци што значи оваа кампања е завршена за него.

Брзоногиот фудбалер сезонава одигра 18 натпревари, четири гола и асистенции.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни