Поврзете се со нас

Свет

Јакимовски двоцифрен, Вашингтон Стејт забележа уште една победа (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:dailyevergreen.com/COLE QUINN

Македонскиот репрезентативец, Андреј Јакимовски имаше уште една двоцифрена партија за Вашингтон Стејт во НЦАА лигата.

Популарните „кугарс“ играат во добра форма и тоа го потврдија во дербито против Колорадо кого го совладаа со 78:69. Ова за Вашингтон беше петто славје во последните шест средби, а меѓу играчите кои се истакнаа беше и нашиот Андреј на кого му фалеше еден скок за да забележи дабл-дабл учинок (11 поени, 9 скока, 4 асистенции, 1 украдена топка).

Најпрецизни беа Рајс и Велс со по 17 поени.

Вашингтон Стејт за нареден ривал во има универзитетот Вашингтон.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни