Поврзете се со нас

Италија

Италијанските фанови со реален мурал го „поздравија“ Ањели (Фото)

Објавено

на

Првиот човек на Јувентус, Андреа Ањели беше меѓу најнапаѓаните личности во светот на фудбалот откако излезе новоформираната Супер лига.

Лигата под притисок на јавноста го доживеа својот колапс, а Флорентино Перез заедно со Андреа Ањели и Ед Вудвард беа на удар на сите фудбалски вљубеници.

Под таквиот удар не издржа извршниот директор на Манчестер Јунајтед кој си поднесе оставка, а сега во Италија постојано „напаѓан“ е и Ањели.

Во Рим навивачите нацртаа мурал на кој се гледа претседателот на Јувентус како со нож дупнува топка. Муралот јасно ја покажува намерата на креаторите на истиот кои сакаа да доловат дека Ањели е меѓу „убијците“ на фудбалот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни