Поврзете се со нас

Италија

Инѕаги: Поради ова го донесовме Чалханоглу во Интер (ВИДЕО)

Објавено

на

Екипата на Интер имаше убедлив настап на денешниот пријателски меч против Кротоне кој го доби со 6-0.

Италијанскиот шампион покажа дека подготовките течат во најдобар ред и дека составот одлично функционира под водство на новиот тренер Симоне Инѕаги. Самиот Инѕаги беше задоволен од прикажаното со тоа што допрва се очекува она најдоброто кога всушност и ќе дојдат вистинските предизвици.

-Задоволен сум, тимот одигра многу добар натпревар по три недели интензивен тренинг, -истакна Симоне кој имаше комплименти за новото засилување Хакан Чалханоглу кој даде еден гол и запиша три асистенции.

-Чалханоглу го прави она за што го донесовме, денес одлично се покажа исто како и сите негови соиграчи. Веднаш им зедовме мерка на нашите противници и ефикасно ја развивме нашата игра во нападот, -рече тренерот на „нероаѕурите“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни