Поврзете се со нас

Свет

Илиевски ја завери победата на Кишварда во Купот на Унгарија (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:www.facebook.com/kisvardafc

Екипата на Кишварда за која настапуваат македонските интернационалци Марио Илиевски и Бобан Николов успеа да обезбеди пласман во четвртфиналето на Купот на Унгарија.

Марио и Бобан беа стартери на денешниот меч против Тисакечке кој заврши со 3-0 за прволигашот и тоа со погодоци во второто поливреме.

Последниот гол за Кишварда беше дело на Илиевски во 66 минута.

Ова за младинскиот репрезентативец беше прв гол за неговата екипа во 2024 година.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни