Поврзете се со нас

Англија

Играчите кои најмногу покажаа: Најдобрата единаесетка од првото коло во Премиер лигата

Објавено

на

blank

Со вчерашните гостински победи на Вулверхемптон и Челси беше заокружено првото коло во Премиер лигата, коло кое донесе ниту еден нерешен резултат, само две победи на домаќините и шест на гостинските екипи.

Имаше доста возбудувања на дуелите, некои играчи не прикажаа во одлично светло, а токму најдобрите се најдоа во тимот на неделата кој го состави „Мирор“.

Во идеалната единасетка се најдоа голманот на Кристал Палас Висенте Гуаита, потоа тука се Тимоти Кастањ (Лестер), Ромаин Саис (Волвс), Габриел Магалаеш (Арсенал), Тарик Лампти (Брајтон), Метеуш Клих (Лидс), Хамес Родригез (Евертон), Џеф Хендрик (Њукасл), Вилијам (Арсенал), додека пак најистурени се Џејми Варди од Лестер и ѕвездата на Ливерпул, Мохамед Салах кој сезоната ја отвори со хет-трик против тимот на нашиот Џани Алиоски.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни