Поврзете се со нас

Македонија

Иџе Стефановски позитивен на Ковид 19: Следува малку одмор, се надеваме дека се ќе биде во ред (Фото)

Објавено

на

blank

Игор Стефановски беше дел од последните две трки во ТЦР Италија шампионатот и на двете освои бодови на легендарната патека Имола, а крајот на сезоната во превод ќе значи и непосакуван и принуден одмор за нашиот најдобар и најтрофеен автомобилист.

По тркачкиот викенд во Италија, популарниот Иџе ќе мора да мине период во самоизолација во нашата земја, откако било утврдено дека има позитивен Ковид тест по последната трка која се возеше во неделата.

– За жал, позитивен! Сега малку одмор и да се надеваме дека се ќе биде во ред, – порача Иџе на својот Фејсбук профил.

Поради пандемијата со коронавирусот и големиот број рестрикции во Еверопа, Иџе пропушти добар дел од сезоната во ТЦР Италија, но на последните две трки докажа дека е максимално конкурентен и дека може да се надева на поуспешна 2021-ва по оваа за заборав која полека изминува.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни