Поврзете се со нас

Свет

Хаос на финалето во Србија: Се испотепаа ракометарите на Војводина и Партизан (ВИДЕО)

Објавено

на

Екипата на Војводина поведе против Партизан во финалната серија во најдобрата ракометна лига на Србија и тоа во меч во кој мораа да се играат продолженија за да се добие победникот.

Меѓутоа ова беше дуел кој го одбележа и еден потежок инцидент, општа тепачка меѓу ракометарите на двете екипи. Се започна по жестокиот старт на екс играчот на Вардар, Вук Лазовиќ над Азис Аиди по што настана хаос на теренот по што откако се смири ситуацијата арбитирте доделија казни за најборбените во инцидентот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни