Поврзете се со нас

Англија

Халанд шокираше со нестварно промашување, Фоден му одговори на Рашфорд (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/ManCity

Сите очи на светската спортска јавност се вперени кон големото дерби кое се игра на „Итихад“, а кое по еден час игра ни донесе низа возбудувања.

Победникот ќе се решава во самата завршница од овој фантастичен меч, но дури и да нема гол до крајот, фановите кои го гледаа мечот нема зошто да жалат.

Маркус Рашфорд го отвори дербито со неверојатен проектил и донесе водство за Јунајтед, по што Сити тргна во максимална офанзива и не искористи неколку шанси во првиот дел.

Првото полувреме беше затворено со нестварно промашување на Ерлинг Халанд од непосредна близина, а на големата утка на Норвежанецот не можеше да се изначуди и Пеп Гвардиола.

За негова среќа, вториот дел започна на најдобар можен начин, бидејќи Фил Фоден му одговори на Рашфорд и со фантастичен гол израмни на 1:1.

;

Голот на Фоуден погледнете го ТУКА

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни