Поврзете се со нас

Англија

Гвардиола: Никој не може да се натпреварува со Халанд

Објавено

на

Ерлинг Халанд игра брилијантно во дресот на Манчестер Сити, клуб во кој пристигна минатово лето, но за кратко време стана вистинска ѕвезда, гол машина и најдобар доказ за тоа се 17 постигнати голови во сите конкуренции.

Со овие партии Норвежанецот дополнително го привлече вниманието кон себе, добива големи комплементи од сите страни, а последните стигнаа од тренерот Пеп Гвардиола кој порача дека никој не може да се натпреварува со него.

-На негова возраст, никој не може да се натпреварува со него. Бројките зборуваат сами за себе и внатре – во соблекувалната – и на теренот, гледаме работи кои не се во статистиката што не прават да се чувствуваме среќни што го имаме тука,-истакна Гвардиола.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни