Поврзете се со нас

Светски првенства

Големата победа над Германија доби и анимирана верзија: На урнебесен начин отсликани најважните моменти од средбата (Видео)

Објавено

на

Големата победа на репрезентацијата на Македонија против Германија се уште е актуелна тема во фудбалскиот свет.

По многубројните пофалби за нашите фудбалери и низата критики за Германците, сега во јавноста се појави и анимирано видео кое во целост ги долови најинтересните моменти од оваа средба.

Момците од „Just Cartoons“ кои редовно прават анимирани верзии на најзначајните моменти од светот на фудбалот сега се решија на урнебесен начин да го претстават натпреварот од Дуизбург.

Така, свое место на видеото си доби и главниот судија на натпреварот, Русинот, Сергеј Карасев кој беше претставен во вистинското светло. Луѓето кои го изработија видеото не пропуштија прилика да се пошегуваат и со Емре Џан, но и со најголемиот трагичар на натпреварот Тимо Вернер, кого македонските фудбалери го носат на раце на крајот на клипот.

Во последниот дел од видеото се гледа како Пандев го вози популарното „фиќо“ со кое репрезентацијата на Македонија го размонтира германскиот тенк среде Дуизбург.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни