Поврзете се со нас

Германија

Гол машина: Левандовски и неговите мајстории во Бундеслигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Роберт Левандовски „грмеше“ во Бундеслигата и во натпреварувачката 2021/2022, сезона која може да биде негова последна во германскиот фудбал.

Полјакот сака да го напушти Баерн и да се испроба во нов клуб, нова средина со тоа што во моментов најсериозен кандидат за неговиот потпис е Барселона.

Сепак „баварците“ засега цврсто се на ставот дека не го продаваат, па додека трае оваа драма со него погледнете ги мајсториите на Роберт од минатава лигашка сезона, поточно сите негови 35 гола.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни