Поврзете се со нас

Светски првенства

Годините се само бројка: Лазаров има 40, ама игра како да има 20 години (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Капитенот Кире Лазаров заедно со голманот Никола Митревски беа најзаслужни за вчерашниот триумф над Чиле со што успеавме да ја минеме првата фаза на Светското ракометно првенство кое се одржува во Египет.

Лазаров даде осум погодоци со десет асистенции и беше избран за играч на натпреварот, а домаќинот на турнирот со неговите мајстории ја одбележа оваа партија на ветеранот.

-Има 40, а игра како да има 20 години. Легендарниот Лазаров докажува дека годините се само бројка, -се вели во описот на постот на официјалната страна на шампионатот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни