Поврзете се со нас

АТП

Ѓоковиќ тргна на џогинг во Астана, телохранителите тргнаа да трчаат по него во одела (ВИДЕО)

Објавено

на

Новак Ѓоковиќ имаше перфектен старт на АТП турнирот во Астана каде во два сета го преслуша Кристијан Гарин од Чиле.

Сега Србинот може да се подготвува за новиот предизвик, а во пресрет на истиот ни доаѓа едно симпатичено, интересно видео од Казахстан каде се гледа како Новак тргнува да трча, додека околу него има телохранители во одела кои се обидуваат да го пратат во чекор.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни