Поврзете се со нас

АТП

Ѓоковиќ направи голема глупост и го заврши настапот на Ју-Ес Опен (ВИДЕО)

Објавено

на

Првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ го заврши својот настап на Ју-Ес Опен и тоа откако направи голема глупост на вечерашниот меч од четвртото коло против Пабло Карењо Буста.

Ѓоковиќ го загуби својот сервис во 11 гејм од првиот сет по што ја погоди со топче линиската судијка. Србинот веднаш и пријде на дамата да и се извини и помогне, но ова не му помогна затоа што тој со потегот ги прекрши правилата од правилникот и организаторите по долга дискусија одлучија да го дисквалификуваат од турнирот на кој беше главен фаворит за титулата.

Буста во четвртфиналето ќе игра со подобриот од мечот меѓу Шаповалов и Гофан.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни