Поврзете се со нас

Лига Европа

Ѓока: Горд сум на играчите, бевме рамноправни со гигант како Тотенхем

Објавено

на

blank

Екипата на Шкендија со пораз од премиерлигашот Тотенхем од 3-1 го заврши настапот во Европа за оваа натпреварувачка сезона.

„Црвено-црните“ направија се што можат да го изненадат големиот фаворит, меѓутоа евроголот на Нафиу не беше доволен за сензација на вечерашниот дуел на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје. Меѓутоа без разлика на се, тренерот на поранешниот македонски шампион, Ернест Ѓока е задоволен од изданието на неговите момци кои спореде него се морални победниви во оваа битка.

-Влеговме во натпреварот со многу емоции затоа што игравме со еден европски гигант како Тотенхем. Многу сум задоволен од пристапот, играта на моите фудбалери, каква транзиција иамве. Дадовме еден гол, а можевме и уште еден. По средбата со Ботошани изјавив дека каков и да биде резултатот Шкендија нема што да загуби и денеска тоа се покажа како вистина. Игравме рамноправен натпревар, а во моменти бевме и подобри, клучни беа одличните измени на Тотенхем. Јас сум многу горд на играчите, -истакна Ѓока.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни