Поврзете се со нас

АТП

Фуриозниот Надал лесно ја мина првата пречка во Монте Карло (ВИДЕО)

Објавено

на

Најдобриот шпански тенисер, Рафаел Надал на фуриозен начин и убедлива победа се врати на терените и тоа на Мастерсот во Монте Карло.

Во својот прв настап по месец февруари и грен слемот во Мелбурн, бикот од Мајорка си поигра со Федерико Делбонис на кого му препушти само три гејмови. Кралот на земјата славеше со 6-1 и 6-2 и со тоа дојде до 5-0 во меѓусебните пресметки против Аргентинецот.

Следен негов ривал ќе биде бугарскиот рекет Димитров кој пак во оваа фаза беше подобар од Шарди (2-0).

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни