Поврзете се со нас

Боречки спортови

Фергусон објави фотографија од болницата откако Гејтџи му го разобличи лицето (Фото)

Објавено

на

Тони Фергусон иако важеше за голем фаворит на средбата против Џастин Гејтџи, буквално беше патосиран од 31 годишнот борец.

Фергусон кој требаше да го предизвика Нурмагомедов, на борбата која се одржа во Флорида во рамките од УФЦ 249 настанот, доби голем број сериозни удари во лицето, а американските медиуми пренесоа дека заработил и незгодна скршеница на очната орбита.

Сега, Тони Фергусон за прв пат објави фотографија од неговото лице направена во болница во САД.

Тој на фотографијата е со својата сопруга на која и се заблагодари за тоа што се грижи за него во овој тежок период.

Фергусон на средбата од Гејтџи добил вкупно 143 удари, од кои дури 100 завршиле во неговото лице кое сега е целосно разобличен, што може да се види и од фотографијата која ја објави Тони.

 

View this post on Instagram

 

“Love😍You Babygirl” Thanks For Taking Care Of Me 🌱 # Happy Mother’s Day Toots 🧢⚾️ -XTA- Hometeam 🇺🇸🏆🇲🇽

A post shared by @TonyFergusonxt (@tonyfergusonxt) on

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни