Поврзете се со нас

Англија

Европските гиганти се „испотепаа“ за фудбалер од втората англиска лига: Бекот на Норвич прави супер трансфер

Објавено

на

blank

Медиумите во Англија пренесуваат дека фудбалерот на Норвич, Макс Аронс е трансфер цел на најголемите тимови од Европа.

Десниот бек кој лани беше стандарден и во Премиер лигата со своите константни настапи го привлече вниманието на најголемите тимови, не само од Англија туку и од Европа.

За Аронс најсериозен интерес постои од Баерн Минхен и Манчестер Јунајтед, а неговите настапи ги следат и од Борусија Дортмунд, Барселона, Рома и Евертон.

Манчестер Јунајтед сака да донесе конкуренција за Арон Ван Бисака кој досега е неприкосновен на оваа позиција во клубот, додека пак Баерн Минхен бара решение за десната бековска позиција на која клубот го има само Бенџамин Павар.

Првичните информации говорат дека Аронс не е подготвен да ја напушти Англија, па ќе се согласи на трансфер или во Манчестер Јунајтед или во Евертон, но останатите клубови не се откажуваат од намерата да го ангажираат младиот фудбалер пред кого се предвидува блескава иднина.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни