Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 10: Боломбој му заби во лице на центарот на Барселона (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Последната 20. рунда во Евролигата мина без изненадувања, но затоа донесе квалитетна кошарка, многу возбудувања, неизвесност како и одлични акции, специјални моменти.

Оние најдобрите потези беа селектирани и стандардно ставени на најновата Топ 10 листа на кој првото место е резервирано за Боломбој од ЦСКА и неговото забивање во лице на Пустови во дербито против Барселона.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни