Поврзете се со нас

Европски купови

Еурофарм Пелистер со час по ракомет за Татабања

Објавено

на

Битолски Еурофарм Пелистер одигра уште еден извонреден натпревар, сега и најдобар во сезоната и очекувано славеше против Татабања со 33:20.

Пелистерци одиграа без грешка и ја запишаа втората победа во групната фаза во ЕХФ Европската лига.

Битолчани беа доминантни во двете полувремиња, а од четата на Бабиќ дури 11 ракометари се запишаа во листата на стрелците.

Најефикасен кај Пелистер беше Мараш со шедт постигнати погодоци, додека Табадоа и Периќ застанаа на по пет гола.

Со оваа победа Еурофарм привремено се искачи на првата позиција на табелата во групата Д.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни