Поврзете се со нас

Италија

Ериксен се мачи во Милано: Живеам во камп, едвај се разбрав со полицијата…

Објавено

на

Кристијан Ериксен во јануари пристигна во редовите на Интер от Тотенхем и се очекуваше да биде големо засилување за тимот предводен од Атнонио Конте.

Сепак, Ериксен успеа да собере само четири настапи во Серија А во дресот на Интер, а потоа нападна коронавирусот кој ги одложи сите фудбалски натпревари на Апенините.

Сега, Ериксен во интервју за италијанските медиуми откри како го минувал периодот во кој цела Италија беше ставена под карантин.

– Прво мислев да зборувам со Ромелу Лукаку или Ешли Јанг, но тие имаа семејства за кои треба да се грижат, па да се спие 14 дена на некоја сфа не е баш пријатно.

– Наместо тоа, останав во клупскиот камп со пет вработени кои исто така одлучија да се изолираат за да ги заштитат своите семејства, -изјави Ериксен.

Данскиот фудбалер потоа откри и една интересна случка во супермаркет, кога едвај се разбрал со полицијата.

– Полицијата ме запре и на слаб италијански морав да им објаснам што правам, каде одам и зошто излегов од куќата, -изајви Ериксен.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни