Поврзете се со нас

Шпанија

Џирона е непрепознатлива на гостински терен: Клубот од Каталонија падна во Мадрид (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/LaLigaExtra

Тимот на Џирона веќе го нема препознатливиот ритам во шпанската Примера, односно има огромни проблеми кога игра надвор од „Монтоливи“ и за тоа вечерва добивме уште една потврда.

Клубот од Каталонија загуби од Хетафе со 1-0 што за нив беше четврти пораз во низа на гостински терен со тоа што на три од овие средби воопшто не постигна погодок.

Клучниот момент на соочувањето во Мадрид се случи во 33 минута кога Сантијаго со својот прв гол во Примера донесе огрома радост за домаќините.

Сега Џирона има десет бода помалку од лидерот Реал Мадрид и утре може да го загуби и второто место ако Барселона слави на „Ванда Метрополитано“ кај Атлетико Мадрид.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни