Поврзете се со нас

Македонија

Дутра и Аларов почнаа да тренираат со Вардар (ФОТО)

Објавено

на

Екипата на Вардар 1961 донесе неколку засилување во изминатиов период, а најголемиот дел од нив веќе почнаа да работат со новиот клуб.

Искусниот Велко Маркоски веднаш се стави на располагање, а сега тоа го направија Леонардо Дутра и Михаил Аларов. Дутра не замина со Бразил на СП, па пристигна во Скопје и веќе работи под палката на Владо Недановски.

Истото е и со Аларов кој првично требаше да дојде во „црвено-црниот“ табор во наредната сезона, меѓутоа Вардар и Пролет се договорија и тој веќе е во новиот тим. Во пакет со Аларов дојде и Томислав Јагуриновски, меѓутоа тој е со македонската селекција во Краков.

Освен него на СП во Полска се Талески, Томовски, Георгиевски, Манасков и Чувара.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни