Поврзете се со нас

Свет

Дориев со гол ја отвори новата сезона во Узбекистан (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонскиот интернационац, Љупче Дориев со гол ја отвори новата сезона во Узбекистан.

Офанзивецот беше стрелец за Согдиана во пресметката со Нефчи Фаргона, меѓутоа неговиот погодок не беше доволен за домаќините остварат позитивен резултат на оваа пресметка.

Дориев влезе во игра во второто полувреме, а конечните 2-1 ги постави во 93 минута.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни