Поврзете се со нас

Шпанија

Доказ за големината на Тони: Шпанските играчи го прекинаа славјето поради Крос (Видео)

Објавено

на

Foto:x.com/SEFutbol

Тони Крос вчера го одигра последниот меч во својата кариера, а шпанските фудбалери го исполнија она што го најавија во подготовката за големото четвртфинале на Европското првенство.

Шпанците порачаа дека ќе дадат се од себе за да го пензионираат големиот фудбалски мајстор, не за да му нанесат штета, туку поради желбата да го продолжат својот сон на ова Европско првенство.

Вчерашниот меч во Штутгарт навистина се покажа како последен во кариерата на Тони, но додека тој очајуваше и со болка ги проследи завршните моменти на теренот, шпанските фудбалери покажаа и голема класа.

Крос остава голем фудбалско наследство од кое треба да учат помладите германски колеги, а за каква фудаблска величина станува збор, говорат и сликите од крајот на мечот.

Огромен дел од шпанските фудбалери го прекинаа славјето за да го утешат Крос, но и за да му честитаат за неверојатната кариера која ја завршува на 34-годишна возраст.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни