Поврзете се со нас

Свет

Димитриевски со „петка“ против Бенидорм

Објавено

на

Синфин на Дарко Димитриевски не успеа да оствари позитивен резултат на гостувањето кај Бенидорм во АСОБАЛ лигата.

Ова беше дуел кој домаќините го дочекаа со лоши резултати, серија без победа од 21 февруари, но сето ова како дополнително да ги мотивираше и го надиграа вечерашниот ривал во двете полувремиња. Со предност од три гола го завршија второто полувреме, додека во второто беа подобри за дополнителни четири гола (18-14) со што на крајот стигнаа до убедлив триумф од 32-25.

Македонскиот интернационалец Димитриевски беше автор на пет погодоци.

Синфин со 20 бода се наоѓа на 13 позиција на табелата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни