Поврзете се со нас

Шпанија

Димитриевски се најде во најдобрата единаесетка во Ла Лига (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/RayoVallecano

Македонскиот голман, Столе Димитриевски имаше добар настап на соочувањето со Валенсија на „Месталја“, меч на кој ја сочува својата мрежа (0-0), партија со која дојде до уште едно признание во кариерата.

Димитриевски е избран во тимот на 35.коло во Ла Лига, поточно со оценка осум е најдобар на својата позиција во завршената рунда.

Во идеалниот тим на „WhoScored“ покрај Македонецот се уште тројца играчи од Реал Мадрид, двајца од Вилјареал и по еден од Севилја, Барселона, Џирона, Бетис и Алавес.


Standings provided by Sofascore
Реклама
Реклама
Реклама

Популарни