Поврзете се со нас

Англија

Дербито на „Енфилд Роуд“ од друг агол: Ван Дајк го води Халанд како куче, Гвардиола го расплака Де Брујне…(ВИДЕО)

Објавено

на

Ливерпул и Манчестер Сити (1-1) ги поделија бодовите во дерби соочувањето во Премиер лигата, резултат на кој најмногу му се израдува Арсенал кој ја презема лидерската позиција на табелата.

Пресметката на „Енфилд Роуд“ донесе многу енергија, динамика, шанси на двете страни, судиски одлуки за кои се зборува, па сетоа тоа луѓето од „Фор-фор-тунс“ го спакуваа во анимирано видео во нивен стил, видео во кое Ван Дајк го води Халанд како куче, Гвардиола го расплакува бесниот Де Брујне, во ВАР соабата на крајот ги имаме Алонсо и Де Јонг.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни