Поврзете се со нас

Македонија

Дејан се враќа на сцената: Манасков потпиша за Еурофарм Пелистер

Објавено

на

Дејан Манасков конечно го реши клупското прашање и тоа со ангажман во актуелниот македонски шампион Еурофарм Пелистер.

Левото крило немаше клуб од крајот на минатата сезона или поточно откако му заврши договорот со Вардар 1961. Сега отвара нова страница во неговата кариера и ќе игра за тимот за кој своевремено настапуваше неговиот татко, легендарниот Пепи.

-Неговото презиме предизвикува емоција кај армијата наши навивачи. Манасков пак ќе постигнува голови во дресот на Пелистер! Задоволство ни е што по децении и децении уште еден Манасков е наш член, -порачаа од Пелистер.

Деки својата кариера ја започна во Металург по следуваа ангажмани во Германија (Вецлар и Рајн Некар Левен), враќање во Македонија (Вардар), потоа замина во Унгарија каде пет години беше дел од Веспрем за да потоа преку „црвено-црните“ стигне во Битола.

Тој утре ќе го има првиот тренинг со новите соиграчи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни