Поврзете се со нас

Италија

Четири нови имиња: Милан под водство на Фонсека во формација 4-2-3-1 (ФОТО)

Објавено

на

Милан има нов тренер во името на Пауло Фонсека кој допрва ќе треба да ги пренесе своите идеи на играчите со тоа што сигурно ќе бидат доведени и неколку нови засилувања, играчи по негова мерка.

Се очекува да има освежување во секоја линија на екипата, па реномираната „Газета Дело Спорт“ излезе со предвидување за тоа како ќе изгледаат „росонерите“ во натпреварувачката 2024/2025.

Формацијата ќе биде 4-2-3-1, формација во која има четири нови играчи. Тоа се фудбалери со кои „црвено-црните“ веќе се поврзуваат, па во одбрнатата како новитет се Емерсон Ројал и Страхиња Павловиќ, потоа на средината е Французинот Фофана, додека во нападот еден од Алваро Мората или Ромелу Лукаку.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни