Поврзете се со нас

Шпанија

Чави со едноставна изјава призна дека е подготвен да се откаже од големата мета на Јувентус

Објавено

на

Foto:twitter.com/FCBarcelona

Доцна во ноќта пристигна информација дека Барселона регистриралa четири од петте големи летни засилувања, па сега ќе остане само да се дорегистрира и Жул Кунде кој последно беше промовиран на „Камп Ноу“.

Франк Кеси, Андреас Кристенсен, Рафиња и Роберт Левандовски ќе бидат во комбинација за Рајо Валјекано, исто како и Усман Дембеле и Серхи Роберто кои ги продолжија договорите со клубот ова лето.

Чави уште на самиот прес најави дека е голем оптимист за навремено решавање на ситуацијата, но говореше и за можните пристигнувања и заминувања до крајот на летниот преоден рок.

Тренерот порача дека Пјаниќ го убедил дека заслужува шанса и ќе смета на Босанецот за новата сезона, додаде дека максимално смета на Пјер Емерик Обамејанг, но сепак по се изгледа е подготвен да се откаже од Мемфис Депај за кого сериозна загриза Јувентус.

– Ќе видиме што ќе се случи со Депај, ќе мора добро да го размислиме и разгледаме тоа. Идеално би било да се затвори летниот преоден рок со стартот на сезоната во Ла Лига, но не е така. Има време до 31-ви август и нависитна не знам што се може да се случи до тогаш, – изјави Чави.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни