Поврзете се со нас

Лига Европа

Чаби демонстрираше фантастична шут-техника во најавата за големото финале во Лига Европа (Видео)

Објавено

на

Foto:x.com/bayer04fussball

Баер Леверкузен и Аталанта ќе се борат за трофејот во Лига Европа оваа вечер во Даблин, а наспроти стандардните најави кои ги добивме преку изјави на актерите, пристигна и едно видео кое стана најсподелувано од фудбалските фанови.

Чаби Алонсо испишува своја историја во германскиот клуб и веќе направи нешто што никој претходно го нема направено, но Шпанецот не планира да се задоволи само со титулата во домашното првенство.

„Фармацевтите“ вечерва ќе атакуваат на вториот сезонски трофеј, а до крајот ќе играат уште едно финале, она во Германија во националниот Куп.

Тој натпревар сепак се уште е многу далечен во мислите на Леверкузен, бидејќи во момнетов се е насочено кон финалето со Аталанта, кое ќе ни го открие победникот во второто по ранг европско натпреварување.

Чаби максимално добро ги пренесе своите идеи и својата филозофија кај играчите на Леверкузен, но ако се суди според видеото објавено од официјалниот тренинг во Даблин, се уште може да држи лекции како да се изведе перфектен шут.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни